ADWISE Consulting-ը իրականացրել է Հայաստանում ՎԶԵԲ ՓՄՁ վարկային ծրագրին նվիրված միջոցառումը
Մենք ուրախ էինք իրականացնել Հայաստանում ՎԶԵԲ ՓՄՁ վարկային գծին նվիրված միջոցառումը, որպես ծրագրի ազգային իրականացնող ընկերություն: Միջոցառմանը մասնակցել են ծրագրի շահագրգիռ կողմերը՝ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպանը, ՎԶԵԲ-ի ներկայացուցիչներ, տեղական ֆինանսական հաստատությունների ղեկավարություն, ծրագրի շահառուներ և այլն:
ADWISE Consulting-ը պատասխանատու է ծրագրի տեղական համակարգման ջանքերի համար՝ որպես ծրագրի մասնակից ֆինանսական հաստատություններին տրամադրվող տեխնիկական աջակցության մաս:
Ծրագիրն իրականացվում է ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցության շրջանակում՝ Եվրոպական Միության կողմից կանխիկի հետվերադարձի (cashback) և տեխնիկական խորհրդատվության ծախսերի ֆինանսավորմամբ:

ADWISE Consulting hosts the EBRD SME Credit Line in Armenia event
We were happy to host the event for EBRD SME Credit Line in Armenia, as the project implementor in the coutry. The event gathered stakeholders of the programme: the EU ambassador to RA, representatives of the EBRD, leadership of local financial institutions, the programme beneficiaries, and many other.
ADWISE Consulting is responsible for the local coordination efforts of the programme as part of the technical assistance provided to the participating financial institutions of the programme.
The Programme is a joint initiative of the European Bank of Reconstruction and Development (EBRD) and the European Union (EU).