ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱՎ «ՄՏԱՎՈՐ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆ» ԴԱՍԸՆԹԱՑԸ
Մայիսի 15-ին և 16-ին տեղի ունեցավ ADWISE Consulting-ի կողմից կազմակերպված «Մտավոր Սեփականության Պաշտպանություն» դասընթացը, որը նախատեսված է ընկերությունների բարձր և միջին օղակի ղեկավարների, բիզնեսմենների, արտադրության, վաճառքի և մարքեթինգի պատասխանատուների համար և հատկապես արդիական է ՏՏ ոլորտի մասնագետների, ՏՏ ընկերությունների հիմնադիրների և ղեկավարների համար։ Այն նպատակ ունի ծանոթացնել ոչ միայն մտավոր սեփականությանը և դրա պաշտպանության առանձնահատկություններին, այլև խախտումների դեմ պայքարի մեխանիզմներին։ Դասընթացի ընթացքում մասնակիցները սովորեցին՝ – առավել արդյունավետ կազմակերպել մտավոր սեփականության պաշտպանությունը – խուսափել մտավոր սեփականության իրավունքների խախտումներից – արդյունավետ կանխել ու պայքարել մտավոր սեփականության իրավունքների խախտումների դեմ։
ADWISE ԽՈՐՀՐԴԱՏՎԱԿԱՆԸ ԴԱՐՁԱՎ EQUAL RIGHT TRUST-Ի ՀԱՅԱՍՏԱՆՅԱՆ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐ ՄԱԿ-Ի ԾՐԱԳՐԻ ՇՈՒՐՋ
ADWISE խորհրդատվականը պատիվ ունի սկսել աշխատել բրիտանական Equal Right Trust-ի հետ որպես հայաստանյան գործընկեր մի ծրագրի շուրջ, որի նպատակն է բարելավել Հայաստանում ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների ու Աշխատանքի Միջազգային Կազմակերպության (ԱՄԿ) աշխատանքային իրավունքների կոնվենցիաների իմպլեմենտացիան։ Ծրագիրն իրականացվում է Եվրոպական Միության GSP+ մեխանիզմի շրջանակներում։ Ծրագիրը նպատակ ունի աջակցել քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին ու սոցիալական գործընկերներին իրականացնել համապատասխան կոնվենցիաների իմպլեմենտացիայի մոնիտորինգ ու ջատագել հանուն օրենսդրության ու քաղաքականության փոփոխությունների, որոնք անհրաժեշտ են այդ կոնվենցիաները պահպանելու համար։ Մենք վստահ ենք, որ այս ծրագիրը կօգնի բարելավել մարդու իրավունքների ու աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությունը մեր երկրում։
ԱՐԱ ԽԶՄԱԼՅԱՆԸ ՈՐՊԵՍ ԴԱՏԱՎՈՐ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ՄԱՐՏԵՆՍԻ ԱՆՎԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՐԴԱՍԻՐԱԿԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ 20-ՐԴ ՄՐՑՈՒՅԹԻՆ
Մեր համահիմնադիր Արա Խզմալյանը որպես դատավոր մասնակցեց Մարտենսի անվան միջազգային մարդասիրական իրավունքի 20-րդ հոբելյանական մրցույթին։ Այս մրցույթը կազմակերպվում է Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի տարածաշրջանային գրասենյակի կողմից ու միավորում է տարածաշրջանի փորձառու իրավաբաններին ու առաջատար ԲՈՒՀ-երի ուսանողներին՝ մարդասիրական իրավունքի ոլորտում գիտելիքները զարգացնելու նպատակով։ Մենք հույս ունենք, որ այս գիտելիքների զարգացումը թույլ կտա նվազեցնել մեր տարածաշրջանում առկա զինված ընդհարումներից առաջացող աղետները ու հասնել դրանց խաղաղ լուծմանը։
ADWISE CONSULTING-Ը ՃԱՆԱՉՎԵԼ Է ՈՐՊԵՍ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՑ ՄԵԿԸ
ADWISE Consulting-ը իրավաբանական ընկերությունների հանրահայտ միջազգային գնահատող «The Legal 500»-ի կողմից ճանաչվել է Հայաստանում առաջատար իրավաբանական ընկերություններից մեկը։ Այս գնահատականը հավաստում է մեր իրավաբանական թիմի նվիրված աշխատանքը՝ մշտապես ուղղված մեր Հաճախորդներին լավագույն և համապարփակ մասնագիտական խորհրդատվություն մատուցելուն։ Ուրախ ենք արժանանալու այս պատվավոր գնահատականին։

ADWISE CONSULTING BECAME THE LOCAL PARTNER OF THE EQUAL RIGHT TRUST IN AN EU PROJECT
ADWISE Business and Legal Consulting is proud to have started working with the UK-based Equal Right Trust as a local partner in an EU project to support civil society and trade unions in Armenia to improve implementation of UN human rights and International Labor Organization labor rights conventions. The project is implemented in the context of the European Union’s GSP+ mechanism in Armenia. The project is aimed at supporting and empowering civil society and social partners to monitor implementation of the relevant conventions, and to advocate for legal and policy reforms necessary to comply with the conventions. We trust the project will be successful in furthering the protection of human and labor rights in our country.
ARA KHZMALYAN HAS BEEN JUDGING THE 20TH INTERNATIONAL MARTENS COMPETITION ON INTERNATIONAL HUMANITARIAN LAW
Our partner Ara Khzmalyan has been judging the 20th International Martens Competition on International Humanitarian Law. The Competition, organized by the Regional Delegation of International Committee of the Red Cross, brings together leading lawyers and students from leading universities across the region, and aims to promote knowledge of the future leaders in the sphere of humanitarian law. We hope promoting such knowledge will help minimize the hardships caused by the armed conflicts in our region, and help arrive at peaceful solutions thereof.
ADWISE CONSULTING HAS BEEN RANKED AS ONE OF LEADING LAW FIRMS IN ARMENIA
ADWISE Consulting is proud to announce that it has been ranked as one of the leading law firms in Armenia by The Legal 500, one of the top worldwide law firm rankings. This is a result and a recognition of the outstanding work of our legal practice team in providing the most cutting edge and innovative advice to our Clients. We are proud and delighted to receive this honorable ranking.