ՊՐՈ-ԲՈՆՈ ՍԵՄԻՆԱՐ ԿԻՆ ՁԵՌՆԵՐԵՑՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
ՎԶԵԲ-ի «Կանայք բիզնեսում» նախագծի շրջանակներում մեր գործադիր տնօրեն Լիլիթ Ղարայանն անցկացրեց ֆինանսական կառավարման պրո-բոնո սեմինար «Հայէկոնոմբանկ» -ի հաճախորդ կին ձեռներեցների համար:
Սեմինարը նպատակ էր մասնակիցներին տալ հիմնական ֆինանսական գիտելիքներ, ինչպես նաև զինել նրանց ֆինանսական կառավարման ամենակարևոր և գործնականում անհրաժեշտ գործիքներով:
Մենք հպարտ ենք, որ նպաստում ենք կին ձեռներեցների շրջանում ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը, քանի որ կանանց ձեռներեցության խթանումն ու հզորացումը ADWISE Consulting- ի առանցքային նպատակներից մեկն է:
ԴԱՍԸՆԹԱՑՆԵՐ՝ «OՐԳԱՆԱԿԱՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ» ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ
ADWISE Consulting-ը Գերմանիայի Միջազգային Համագործակցության Ընկերության (ԳՄՀԿ) հետ համատեղ հաջողությամբ ավարտեց «Օրգանական Գյուղատնտեսության Աջակցություն» նախաձեռնության (Ավստրիական Զարգացման Գործակալության (ԱԶԳ) ծրագիր) շահառուների համար կազմակերպված կարողությունների զարգացման ծրագրի առաջին փուլը:
Ծրագրի շրջանակներում իրականացվեցին միկրո-ձեռներեցության մոդելավորման դասընթացներ, որոնց նպատակն էր օգնել մասնակիցներին զարգացնել ձեռնարկատիրական մտածողություն և որոշումներ կայացնելու հմտություններ, հասկանալ միկրո-բիզնեսներին առնչվող մարտահրավերներն ու դրանց ընձեռած հնարավորությունները, ինչպես նաև սովորել աշխատել ֆինանսական տեղեկատվության հետ:
Այժմ ADWISE-ը պատրաստ է անցնել հաջորդ՝ բիզնես պլանավորմանն ուղղված սեմինարների իրականացման փուլ: Այս դասընթացների նպատակն է լինելու օգնել վերածել առկա բիզնես գաղափարները գործող նախագծերի` մշակելով հստակ բիզնես ռազմավարություն և կազմելով համապատասխան գործառնական պլան: Դասընթացներին կհաջորդեն անհատական քոուչինգ-սեսիաներ, որոնք կօգնեն մասնակիցներին մշակել իրենց բիզնես գաղափարի գրավոր հայեցակարգը:

In the framework of EBRD “Women in Business” project our CEO Lilit Gharayan has conducted a pro-bono seminar on financial management for women entrepreneurs – clients of ArmEconomBank.
The seminar aimed at providing the participants with basic financial knowledge, as well as equipping them with the most essential and practical toolkit of financial management.
We are proud to have our contribution to the enhancement of financial literacy among women entrepreneurs, as supporting and empowering women entrepreneurship is one of the main causes of ADWISE Consulting.
TRAININGS FOR “ORGANIC AGRICULTURAL SUPPORT INITIATIVE” PROJECT
ADWISE Consulting in cooperation with Savings Bank Foundation for International Cooperation (SBFIC) has successfully completed the first phase of the capacity building project for the beneficiaries of the Organic Agricultural Support Initiative (Austrian Development Agency (ADA) project).
Within the project we conducted Micro Entrepreneurship Simulation trainings (MEST), which is a game aiming to help the participants gain entrepreneurial thinking, major understanding of challenges and opportunities of micro enterprises, decision-making skills and understanding of basic financial information.
ADWISE is now ready to move to the next phase and conduct Business Plan Development Seminars (BPDS) with further coaching sessions. The aim of BPDS is to develop the business idea into a living business project resulting in a detailed strategy, business and operational plan. This will then be followed up with individual coaching sessions, which will help participants prepare the written concept of their business idea.