ADWISE ԽՈՐՀՐԴԱՏՎԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ Է ՓՄՁ-ՆԵՐԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՄԻՏՈՒՄՆԵՐՆ ՈՒ ՀԻՄԱՆԿԱՆ ՀԱՐՑԵՐԸ
ADWISE ընկերությունը, որպես ՓՄՁ-ների զարգացմանն միտված խորհրդատվական ընկերություն,  2016 թ. Փետրվարի 23-ի մասնակցեց «ՓՄՁ քաղաքականության ինդեքս՝ Արևելյան գործընկեր երկրներում» ներկայացմանը։  Նախագիծը համաֆինանսավորվում է ԵՄ,  Տնտեսական Համագործակցության և Զարգացման Կազմակեպության (ՏՀԶԿ) և Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ)   կողմից։ Ներկայացմանը հաջորդեց կլոր սեղան քննարկում մի շարք միջազգային կազմակերպությունների, ինչպես նաև ՓՄՁ ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
Քննարկումների ընթացքում մենք նպատակ ունեինք բարձրացնել ՓՄՁ-ների գործարար միջավայրի բարելավման հիմնական մտահոգությունները`կարևորելով հարկային և մաքսային վարչարարության, ՓՄՁ-ների ֆինանսավորման հասանելիության, պետական-մասնավոր երկխոսության, կանանց ձեռնարկատիրության հետագա պարզեցման կարևորությունը:
ՀԱՂԹԱՆԱԿ “PHILLIP JESSUP”-Ի ՄՐՑՈՒՅԹՈՒՄ
Մեր Իրավաբանական Ծառայությունների տնօրեն Արա Խզմալյանը համանախագահ Եղիշե Կիրակոսյանի և խորհրդական Իսաբելա Մերաբովայի հետ համատեղ վերապատրաստել են Ամերիկյան համալսարանի թիմին Phillip Jessup միջազգային դատական մրցույթին մասնակցելու համար: Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ փետրվարի 14-ին թիմը հաղթանակ է տարել  մրցույթի ազգային փուլերում և այժմ ներկայացնելու է Հայաստանը Վաշինգտոնում կայանալիք միջազգային մրցափուլերում: Սա առաջին անգամն է, երբ Ամերկյան համալասարանի թիմը հաղթանակ է տանում այս մրցույթում, և մենք նրանց մաղթում ենք մեծ հաջողություններ միջազգային մրցաշարերում:

SME development is vital for the economic development of Armenia.
ADWISE®, as an SME development-oriented consulting firm, on 23rd February 2016 participated in the presentation of SME Policy Index: Eastern Partner countries 2016, an EU co-founded project in partnership with OECD, ETF and EBRD, followed by round-table discussions with the representatives of the aforementioned organizations and other institutions such as Ministry of Economy, European Economic Association, European Union Twinning Project, SME Cooperation Association and many others.
Within the discussions we targeted to raise main areas of concerns of SME business environment improvement in Armenia emphasizing the importance of further simplification of tax and customs administration, SME access to finance, public-private dialogue, women entrepreneurship.
VICTORY IN THE PHILLIP JESSUP COMPETITION
As a part of our pro bono activities our Partner Ara Khzmalyan, together with co-coach Yeghishe Kirakosyan, and with the help of advisor Isabella Merabova, have been coaching a team of AUA students for the Phillip Jessup International Moot Court Competition. We are happy to announce that on February 14th the team went on to win the national rounds of the completion and is now set to represent Armenia in the international rounds in Washington D.C. This is the first time for an AUA team to make it this far in the competition, and we wish them great success in the international rounds.