ADWISE ԽՈՐՀՐԴԱՏՎԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ԳՈՐԾԱԴԻՐ ՏՆՕՐԵՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ՎԶԵԲ-Ի ԿՈՂՄԻՑ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԱԾ «ՄՐՑՈՒՆԱԿ ԽՈՐՀՐԴԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ 2016». ԽՈՐՀՐԴԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՈԼՈ
Մեր Ընկերության տնօրեն Լիլիթ Ղարայանը մասնակցեց Թբիլիսիում կայացած խորհրդատվական ոլորտի փորձագետների միջազգային համաժողովին: Կոնֆերանսը կազմակերպվել էր Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ) կողմից և հյուրընկալում էր ավելի քան 200 խորհրդատուների՝ ուսումնասիրելու խորհրդատվական ոլորտի վերջին միտումներն ու մարտահրավերները: Նիստերի ժամանակ  ուսումնասիրվեցին ոլորտի գլոբալ միտումներն ու տարածաշրջանի նոր մարտահրավերները: Համաժողովին մասնակցնեցին խորհրդատուներ տարբեր շուկաներից,  ինչպես նաև մի շարք միջազգային խորհրդատվական ընկերություններից, որոնք հետաքրքրված էին տեղական գործընկերների ձեռք բերմամբ։

ADWISE CONSULTING CEO PARTICIPATED AT THE INTERNATIONAL CONFERENCE OF CONSULTING PROFESSIONALS: “COMPETITIVE CONSULTING 2016: AGILITY, INNOVATION AND INTERNATIONALIZATION” ORGANIZED BY EBRD
Our CEO and co-founder Lilit Gharayan took part in the international conference of consulting professionals held in Tbilisi, Georgia. The conference was organized by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and hosted over 200 consulting professionals to explore the trends and challenges of the consulting industry. The conference featured plenary sessions from leaders in the consulting industry and the business world. They explored global trends in the sector and new challenges in the industry and the region. The event included breakout sessions examining new techniques, models and approaches for agile consulting, combining experience with innovation. Competitive consulting 2016 brought together consultants from a wide range of markets, as well as a number of international consulting firms interested in engaging with local partners.