ՄԵՐ ԳՈՐԾԱԴԻՐ ՏՆՕՐԵՆ ԼԻԼԻԹ ՂԱՐԱՅԱՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ԱՍԻԱԿԱՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԲԱՆԿԻ ԿՈՂՄԻՑ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԱԾ 2018 Թ․ 9-ՐԴ ԲԻԶՆԵՍ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՖՈՐՈՒՄԻՆ
Մեր գործադիր տնօրեն Լիլիթ Ղարայանը մասնակցեց Ասիական Զարգացման Բանկի կողմից կազմակերպված 2018 թ․ 9-րդ Բիզնես հնարավորությունների ֆորումին, որը տեղի ունեցավ Ֆիլիպինների մայրաքաղաք Մանիլայում մարտի 14-15-ը։ Միջոցառման նպատակն էր համախմբել բոլոր այն խորհրդատուներին, արտադրողներին և մատակարարներին, որոնք ցանկություն ունեն ապրանքներ և ծառայություններ տրամադրել Ասիական Զարգացման Բանկի ծրագրերին, ինչպես նաև բացահայտել բիզնես հնարավորությունները։ Միջոցառման ընթացքում ADWISE Consulting-ը համագործակցություն հաստատցեց աշխարհի առաջատար խորհրդատվական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ գյուղատնտեսության, շրջակա միջավայրի պահպանման, էներգետիկայի, հանրային կառավարման, ֆինանսների, տրանսպորտի և քաղաքաշինության ոլորտներից, ինչպես նաև ձեռք բերեց տեղեկություններ Ասիական Զարգացման Բանկի կողմից ֆինանսավորված առկա և նախատեսվող ծրագրերի մասին։
ADWISE ԽՈՐՀՐԴՏՎԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՋՈՂՈՒԹՅԱՄԲ ԻՐԱԿԱՆԱՑՐԵՑ ԵՒՍ ՄԵԿ ԴԱՍԸՆԹԱՑ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԴՐՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
ADWISE Խորհրդտվական ընկերությունը հաջողությամբ իրականացրեց ևս մեկ դասընթաց Աշխատանքային Օրենսդրության վերաբերյալ։ Դասընթացը նախատեսված էր ՄՌ մասնագետների, ընկերությունների ղեկավարների և ձեռնարկատերերի համար։ Դասընթացի նպատակն էր ներկայացնել աշխատանքային իրավունքի բոլոր հիմնական ասպեկտները։ Ինչպես բոլոր մեր դասընթացները, այս դասըթացը ևս հաշվի էր առնում մասնակիցների կազմակերպությունների առանձնահատկություններն ու կարիքները։ Գործնական առաջադրանքների և քննարկումներ նպատակն էր թիրախավորել և հասկանալ թեմայի առանձնահատկությունները։ Մեր ընկերության իրավաբանական խորհրդատվության գծի ղեկավար և դասընթացավար Արա Խզմալյանը այս դասընթացի ընթացքում մասնակիցներին տրամադրեց համապարփակ գիտելիքներ և օրենքի կիրառման հմտություններ` շոշափելով աշխատանքային օրնենդրության կարևորագույն կողմերը։ Մեզ համար մեծ ուրախություն էր հյուրընկալել և վերապատրաստել մասնակիցների այնպիսի կազմակերպություններից, ինչպիսիք են Ameriabank CJSC-ն, Anelik Bank CJSC-ն, Cascade People & Business-ը, Lydian Armenia-ն, DarmanTest Laboratories-ն, Digitain-ը, Benivo Armenia-ն, 2mindS-ը։

OUR CEO LILIT GHARAYAN HAS PARTICIPATED IN THE 9TH BUSINESS OPPORTUNITIES FAIR 2018
Our CEO Lilit Gharayan has participated in the 9th Business Opportunities Fair 2018 held by Asian Development Bank at ADB headquarters in Manila, Philippines on the 14-15th of March. The aim of the event was to bring together consultants, contractors, manufacturers and suppliers looking to provide goods and services to ADB projects and discover exiting and upcoming business opportunities. Applicable policies and procedures related to business partnerships with ADB have been discussed. During the event ADWISE Consulting established cooperation and partnership with representatives of the world’s leading consulting companies in agriculture, environment, energy, public management, finance, transport, urban development as well as received first-hand information on opportunities under ongoing and upcoming ADB-financed projects.
ADWISE CONSULTING HAS SUCCESSFULLY DELIVERED ANOTHER TRAINING ON LABOR CODE.
ADWISE Consulting has successfully delivered another training on Labor Code. The training was designed specifically for HR professionals, company directors, business managers and owners the objective of which was to cover all major facets of labor law. As all our trainings, this training was predominantly tailored for participants considering the key features and needs of their organizations. Practical case studies, presentation and discussions aimed to target and understand the specifics of the topic.
Our legal partner and trainer Ara Khzmalyan provided a comprehensive knowledge and implementation skills to the participants touching the key aspects of labor law. It was our pleasure to host and train participants from such companies as Ameriabank CJSC, Anelik Bank CJSC, Cascade People & Business, Lydian Armenia, DarmanTest Laboratories, Digitain, Benivo Armenia, 2mindS.