ԴԱՍԸՆԹԱՑՆԵՐ ՄԱԶԾ «ԿԱՅՈՒՆ ՀԱՄԱՅՆՔՆԵՐ» ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ
ADWISE Consulting-ը նախագծել և իրականացրել է ՄԱԶԾ «Կայուն Համայնքներ» ծրագրի «Start-Me-Up» և «Իմ Գյուղը» շահառուների համար նախատեսված «Ձեռներեցության հմտությունների զարգացման» դասընթացները:
Դասընթացների նպատակն էր օգնել մասնակիցներին վերածել իրենց բիզնես գաղափարները կենսունակ բիզնես մոդելի:
Դասընթացը կառուցված է «Բիզնես մոդելի կտավ» մոտեցման վրա և ներառում է մի շարք բիզնեսի կառավարմանը առնչվող թեմաներ։ Դիտել տեսանյութն այստեղ
ADWISE CONSULTING-Ը ՄՇԱԿԵԼ Է ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ԵՒ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՆԵՐԴՐՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՁԵՌՆԱՐԿ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿՐԳԻ ՀԱՄԱՐ
Մենք ուրախ էինք ևս մեկ նախագծի շրջանակներում նպաստել կանաչ ֆինանսավորման զարգացմանը Հայստանում։
Կանաչ Կլիմայի Հիմնադրամի կողմից ֆինանսավորվող “Կանաչ ֆինանսական պրակտիկաների ընդլայնումը ՀՀ-ում” ծրագրի շրջանակներում ADWISE Consulting ընկերությունը, համագործակցելով միջազգային խորհրդատուի հետ, մշակել է Բնապահպանական և սոցիալական կառավարման համակարգի ներդրման վերաբերյալ ձեռնարկ ֆինանսական համակրգի համար։ Ձեռնարկը տրամադրում է կանաչ ֆինանսավորումն արդյունավետ ներդնելու համար անհրաժեշտ գործիքակազմ։
ADWISE Consulting ընկերությունը իրականացնրել է դասընթաց, որի ընթացքում ներկայացրել է ձեռնարկը ՀՀ բանկերին, Կենտրոնական Բանկի, ինչպես նաև Միջազգային Ֆինանսական Ընկերությունների ներկայացուցիչներին։

ADWISE Consulting developed and conducted training sessions for UNDP Sustainable Communities project beneficiaries of ‘’Start Me Up’’ and ‘’My village’’ competition.
The training series aimed to help participants turn their business ideas into working business models.
The teaching approach was based on Business Model Canvas covering such topics as customer segmentation, value proposition, sales channels, customer relationship as well as different other aspects of business management.
Watch the video here
ADWISE CONSULTING DEVELOPED ESMS GUIDELINES
We were happy to once again contribute to the development of green finance practices in Armenia via developing Environmental and Social Management System Guidelines for Armenian banks.
In the framework of “Scaling up green finance practices in the Republic of Armenia” project commissioned by Green Climate Fund ADWISE Consulting in cooperation with an international consultant has developed ESMS guidelines for financial sector, providing methodological guidance on advancing green finance practices and tools based on the standards applied by climate funds and IFIs.
The guidelines were discussed with IFIs active in Armenia, Armenian banks, the Central Bank of Armenia.
In addition, ADWISE Consulting held trainings for Armenian banks and representatives of the Central Bank of Armenia and introduced in detail the content of the guidelines.