Ուրախ ենք ազդարարելու շատ կարևոր ծրագրի մեկնարկը՝ Սևանա լճի երկարաժամկետ ազգային տեսլականի սահմանման ճանապարհային քարտեզի իրականացումը
Նախագծի մեկնարկային հանդիպումը տեղի ունեցավ փետրվարի 17-ին, ADWISE Consulting-ի գրասենյակում։ Նախագծի հիմքում է բարձր մասնակցային մոտեցումը: Այն կներգրավի տարբեր շահագրգիռ կողմերին, որպեսզի ստեղծվի երկարաժամկետ տեսլական, որն իր հերթին կնպաստի մինչև 2050 թվականը ծրագրի բարեհաջող իրականացմանը:
Մենք նաև չափազանց ուրախ ենք ևս մեկ անգամ աշխատելու ՄԱԶԾ Հայաստանի հետ։
Ծրագիրը ֆինանսավորվում է Եվրոպական Միության կողմից։
ADWISE Consulting-ն իրականացրել է ևս կարևոր նախագիծ՝ այս անգամ նվիրված հայրենադարձության հիմնախնդիրների լուծմանը
USAID կողմից ֆինանսավորվող ու MSI կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակներում ADWISE-ի թիմը, համագործակցելով Repat Armenia-ի փորձագետների հետ, կատարել է հայրենադարձության հիմնախնդիրների ու դրա հետ կապված առանձին ոլորտների խորը ուսումնասիրություն։
Ուսումնասիրելով օրենադրական դաշտը, իրականացնելով շահագրգիռ կողմերի հարցազրույցներ ու ֆոկուս խմբերի հանդիպումներ, մեր թիմը վեր է հանել ոլորտում առկա հիմնական խնդիրները և դրանց հնարավոր լուծումները։
Ուսումնասիրության արդյունքները տրամադրվել են ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակին, և հույս ունենք որ մոտ ապագայում դրանք կգործարկվեն օրենսդրական փոփոխությունների ու պետական ռազմավարությունների միջոցով։

We are happy to announce the start of a very important project – the implementation of the roadmap for defining a new long-term national vision for Lake Sevan
The project kick off meeting took place on the 17th of February, at ADWISE Consulting office.The project focuses on a highly participative approach. It will engage different stakeholders to ensure that the vision is long-term, interiorized, and motivates their engagement in the implementation of actions to reach the vision by 2050.
We are happy for the opportunity to dedicate our efforts to the implementation of such an important project, and also to once again work with UNDP in Armenia.
The program is funded by the European Union.
ADWISE Consulting has carried out another important regulatory and policy reform project, this time with the aim of supporting repatriation
Within the framework of this project, funded by USAID and contracted by MSI, the ADWISE team, partnering with Repat Armenia experts, has carried out in-depth research of the key problems in the field of repatriation, and several related fields.
Through numerous stakeholder interviews, roundtable discussions and desk research both regulatory and practical issues were identified, and a list of regulatory and policy proposal was developed.
The results will be used by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, the beneficiary of the project, and hopefully soon be implemented in the regulations and state policies.