ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԲԱՐԵՓՈԽՈՒՄՆԵՐԻ (ՀԿՀԲ) ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿՈՆՖԵՐԱՆՍ ԲՐՅՈՒՍԵԼՈՒՄ
Մեր գործընկեր Արա Խզմալյանը մայիսի 17-ին մասնակցեց Բրյուսելում GIZ-ի կողմից կազմակերպված Արևելյան Գործընկերության երկրներում հանրային կառավարման համակարգի բարեփոխումների (ՀԿՀԲ) տարածաշրջանային համագործակցության կոնֆերանսին, որը կայացավ Արևելյան Գործընկերության 10-ամյակի միջոցառումների շրջանակներում: Քննարկվեցին առանցքային եվրոպական դոնորների հիմնական մոտեցումները ՀԿՀԲ նկատմամբ, ինչպես նաև տարածաշրջանային մոտեցումների հիմնական առավելություններն ու սահմանափակումները: Կոնֆերանսի շրջանակներում Արան ներկայացրեց խնդիրների շուրջ մասնավոր հատվածի դիրքորոշումները:
ADWISE Consulting-ը ուրախ է նպաստել Հայաստանում և տարածաշրջանում հանրային կառավարման համակարգի բարեփոխումների շարունակական իրականացմանը:
ՄԵՐ ԳՈՐԾԱԴԻՐ ՏՆՕՐԵՆ ԼԻԼԻԹ ՂԱՐԱՅԱՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ԱՌԱՋԻՆ #WETALK ՊԱՆԵԼԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՄԱՆԸ
Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության կողմից իրականացվող «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում մեր գործադիր տնօրեն Լիլիթ Ղարայանը մասնակցել է առաջին #WETalk պանելային քննարկմանը՝ որպես տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կանանց ներգրավվածության հարցերով խոսնակ: Քննարկման նպատակն էր նախաձեռնել երկխոսություն տարբեր բնագավառների, քաղաքացիական հասարակության և հանրային հատվածի ներկայացուցիչների միջև՝ տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաներում, ինչպես նաև ձեռներեցության ոլորտում կանանց մասնակցության վերաբերյալ։ WETalk-ի ընթացքում ներկայացված փաստերը, վիճակագրական տվյալները և ոգեշնչող պատմությունները վկայում են վերոնշյալ ոլորտներում կանանց աճող ներգրավվածության մասին։
ADWISE Consulting- ը ուրախ է նպաստել Հայաստանում կանանց ձեռներեցության, ինչպես նաև ստարտափ էկոհամակարգի զարգացմանը:

REGIONAL COOPERATION CONFERENCE IN BRUSSELS
Our Partner Ara Khzmalyan took part in the Regional Cooperation event dedicated to Regional Cooperation Conference dedicated to Public Administration Reform (PAR) in Neighbourhood East countries, organized by GIZ in Brussels on May 17th, within the scope of the Neighbourhood East 10th year anniversary events. Key European donor approaches towards future assistance to PAR were discussed, along with key advantages and obstacles for regional approaches. Within the scope of the event Ara presented the outlook of the private sector.
ADWISE Consulting is happy to contribute to furthering Public Administration Reforms in Armenia and the region.
OUR CEO LILIT GHARAYAN HAS PARTICIPATED IN THE FIRST #WETALK AS A PANELIST
Our CEO Lilit Gharayan has recently taken part in the first #WETalk in the framework of GIZ SMEDA project as a panelist on the women’s engagement in IT and high-tech sectors. The panel discussion aimed at initiating a dialogue among actors from different industries, civil society, and the public sector on the topic of women’s engagement in IT, high-tech sectors and entrepreneurship. The facts and figures, along with a number of inspiring stories were presented at the WETalk, indicated a growing tendency of female engagement in the above-mentioned sectors.
ADWISE Consulting is happy to contribute to the promotion of women entrepreneurship, as well as development of start-up ecosystem in Armenia.